Zmiany w zasadach pomocy uchodźcom z Ukrainy

2024-07-02

Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy wprowadzone do tzw. ustawy pomocowej. M.in. została przedłużona legalność pobytu w Polsce obywateli Ukrainy.

Nowe regulacje obejmują również narzędzia wsparcia osób objętych ochroną czasową. Przepisy przygotowało MSWiA we współpracy z innymi resortami. Są efektem szerokich konsultacji z organizacjami pozarządowymi, samorządowcami oraz instytucjami państwowymi.

Obywatele Ukrainy, którzy nadal poszukują wsparcia, mogą się zgłaszać do właściwego miejscowo wojewody. Wojewoda wskaże im wolne miejsce w obiekcie zbiorowego zakwaterowania – dostosowanym do potrzeb danego uchodźcy. Numery infolinii dla uchodźców z Ukrainy potrzebujących wsparcia zostały opublikowane na stronie MSWiA oraz stronach urzędów wojewódzkich.

Szczegóły można znaleźć pod linkiem

https://www.gov.pl/web/mswia/od-1-lipca-br-zmiany-w-zasadach-pomocy-uchodzcom-wojennym-z-ukrainy

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.