Zmiany w samorządzie województwa śląskiego

2022-11-21

Marszałek Jakub Chełstowski wraz z trójką radnych Sejmiku Województwa Śląskiego odszedł dziś, 21 listopada, z Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym partia PiS straciła tam władzę. Stało się to w 4 lata po niespodziewanym przejściu Wojciecha Kałuży do PiS, w wyniku którego tę władzę zdobyła.
Cała czwórka samorządowców występujących dotąd w barwach PiS-u znalazła się w nowo powstałym w Sejmiku klubie radnych stowarzyszenia „Tak! Dla Polski”.
W ten sposób zmienił się układ sił w Sejmiku, co było widać w następnych głosowaniach.
Wieczorem doszło do głosowania, w wyniku którego powołano na wiceprzewodniczącego Stanisława Gmitruka z PSL-u. W kolejnym głosowaniu został odwołany przewodniczący sejmiku Jan Kawulok. Nowym przewodniczącym został prof. Marek Gzik z KO.
Jakub Chełstowski pozostał Marszałkiem Województwa Śląskiego.

Wojciech Kałuża zrezygnował z funkcji wicemarszałka woj. śląskiego.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.