Zmarł senator Marek Plura

2023-01-21

Nie żyje senator Marek Plura, polityk, działacz społezny, psychoterapeuta. Wchodził w skład Senatu obecnej kadencji, a wcześniej był m.in. posłem na Sejm RP, posłem do Parlamentu Europejskiego i miejskim radnym. Zajmował sie problemami osób z niepełnosprawnościami, jako poseł na Sejm RP był sprawozdawcą m.in. ustawy o języku migowym oraz o równouprawnieniu osób niepełnosprawnych. Starał się o uznanie Ślązaków za mniejszość etniczną, był też autorem poselskich projektów ustaw uznających etnolekt śląski za język regionalny. Laureat m.in. nagrody im. Karola Miarki i Orderu Uśmiechu oraz „Lodołamacza Specjalnego” w edycji regionalnej konkursu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Od urodzenia chorował na postępujący zanik mięśni, poruszał się na wózku. Mieszkał w Katowicach. Kilka dni temu trafił do szpitala. Zmarł 21 stycznia 2023 r., miał 52 lata.

Fot. Wikipedia

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.