Zauważyli pożar i pomogli w gaszeniu

2022-04-11

Podczas powrotu ze szkolenia zawodowego śląscy policjanci zauważyli pożar. Obok budynku gospodarczego paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty. Stróże prawa zadzwonili po straż pożarną, uspokoili wystraszonych gospodarzy i zaczęli gasić pożar. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, ogień nie rozprzestrzenił się na budynek gospodarczy, w którym znajdował się sprzęt rolniczy… – informuje Policja

Policjanci z Gliwic, Katowic i Mikołowa wracali 7 kwietnia ze szkolenia zawodowego, na którym doskonalili technikę jazdy motocyklami. Po 18.00, przejeżdżając przez miejscowość Pomarzanki (woj. wielkopolskie), zauważyli na jednej z posesji pożar. Natychmiast tam podjechali. Zobaczyli wystraszonych gospodarzy, a w bliskiej odległości od budynku gospodarczego paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty. 

Mundurowi zadzwonili po straż pożarną, a gospodarzom kazali szybko przygotować wiadra z wodą. Wynieśli łatwopalne przedmioty z budynku gospodarczego i rozpoczęli gaszenie pożaru wodą z węża ogrodowego i wiader.

Po chwili na miejscu pojawili się miejscowi policjanci i straż pożarna. Przy użyciu profesjonalnego sprzętu kontynuowali gaszenie pożaru. Dzięki szybkiej reakcji śląskich mundurowych i ich „zimnej krwi” na miejscu pożaru niebezpieczną sytuację udało się opanować.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.