Zatrzymano 4 podejrzanych o rozbój w lombardzie

2022-04-06

Kryminalni z katowickiej komendy zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o rozbój w lombardzie. Używając siły fizycznej wobec pracownicy lombardu, podejrzani ukradli gotówkę i biżuterię o wartości 70 tys. zł. Wśród zatrzymanych był mężczyzna poszukiwany listem gończym. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia, która wobec jednego ze sprawców może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy – informuje katowicka Policja.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali 4 mężczyzn podejrzanych o rozbój w lombardzie. Do zdarzenia doszło 21 marca w centrum Katowic. Podejrzani w wieku 15, 19, 27 i 33 lat, używając siły fizycznej, obezwładnili pracownicę lombardu i skradli gotówkę, a także biżuterię o łącznej wartości 70 tys. złotych. Od tego czasu się ukrywali. 

Sprawą rozboju zajęli się kryminalni z katowickiej komendy, którzy intensywnie pracowali nad ustaleniem tożsamości sprawców i ich zatrzymaniem.

15-latek i jego 27-letni brat zostali zatrzymani w jednym z katowickich hoteli, w którym ukrywali się po napadzie. W trakcie zatrzymania okazało się, że starszy jest poszukiwany listem gończym do odbycia kary 3,5 roku pozbawienia wolności za kradzieże, których dopuścił się kilka lat wcześniej. Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani w lokalach, w których ukrywali się od czasu rozboju. W trakcie policyjnych czynności kryminalni zabezpieczyli duże ilości biżuterii, laptopy i telefony komórkowe.

27-letni podejrzany, który był poszukiwany listem gończym, został już osadzony w zakładzie karnym. 15-latek decyzją sądu został umieszczony w ośrodku wychowawczym, a dwóch pozostałych podejrzanych na czas postępowania objęto policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 12 lat więzienia. Kara ta wobec 33-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy. Nieletni za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Fot.Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.