Zatrzymali poszukiwanego, który schował się pod… foodtruckiem

2023-03-17

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Aby uniknąć zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego, mężczyzna uciekał przed policjantami i schował się pod foodtruckiem na katowickim rynku. Mężczyzna został już osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy – informuje katowicka Policja.

15 marca policjanci z NGW OPP w Katowicach wspomagali katowickich mundurowych w służbie. Po zmroku na al. Korfantego zauważyli mężczyznę, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i przeszedł przez jezdnię na czerwonym świetle. Kiedy podeszli do niego, aby go wylegitymować w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, mężczyzna zaczął uciekać. Pobiegł w stronę mobilnych punktów gastronomicznych, które były ustawione na katowickim rynku. Policjanci ruszyli za uciekającym w pościg. Kiedy ten zorientował się, że nie ma szans na ucieczkę, postanowił ukryć się pod jednym z foodtrucków. To jednak nie pomogło mu uniknąć konsekwencji prawnych, gdyż policjanci szybko zlokalizowali miejsce jego ukrycia. Podczas policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna uciekał, gdyż był poszukiwany od grudnia 2022 r. przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. 24-letni mieszkanie Mysłowic został osadzony w zakładzie penitencjarnym, gdzie spędzi najbliższe 6 miesięcy za przestępstwo popełnione w 2021 r. Mężczyzna został również ukarany dwoma mandatami o łącznej kwocie 700 zł za przejście na czerwonym świetle, a także za niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.