Zatrzymali poszukiwanego, gdy przechodził na czerwonym świetle

2022-09-19

Policjanci wydziału prewencji katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nie stawił do zakładu karnego, by odbyć karę pozbawienia wolności. Wpadł, kiedy przechodził przez przejście na czerwonym świetle – informuje katowicka Policja.

Osoby, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się, że ktoś, kto wszedł w konflikt z prawem, odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim ma się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.

Tak miało być i w tym przypadku, ale 32-letni mieszkaniec Katowic, który został skazany na 150 dni pozbawienia wolności, zlekceważył sądowy wyrok. Wiedząc, że ma się stawić do zakładu karnego, aby odbyć karę, zaczął się ukrywać. Wpadł w rejonie skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Iłłakowiczówny, kiedy przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pieszym pościgu policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Po wykonaniu czynności został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie obywać karę pozbawienia wolności do sprawy z 2018 r.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.