Zagrają, by wspomóc podopiecznych Domu Aniołów Stróżów

2024-02-22

Dobroczynny cel, doskonała organizacja oraz fantastyczna publiczność, która kupując bilety wspiera najmłodszych. Już 22 marca na parkiecie katowickiego Spodka w siatkówkę i koszykówkę zagrają m.in. Mariusz Kałamaga, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Małgorzata Glinka-Mogentale, Joanna Jędrzejczyk, Sławomir Peszko, Paweł Domagała, Łukasz Koszarek, Jerzy Mielewski. Trwa sprzedaż biletów na kolejny Legendarny Kosmiczny Mecz.
- To mecz inny niż wszystkie, mieszanka sportowej rywalizacji, przyjaznej atmosfery i przede wszystkim otwartych serc osób, które chcą pomagać innym. W katowickim Spodku niejeden raz sportowcy walczyli o najwyższe laury. Obiekt służy także szczytnym celom. Zapraszam 22 marca, by poczuć atmosferę tego legendarnego obiektu, miło spędzić czas w rodzinnej atmosferze i wspomóc dzieci ze Śląska i Zagłębia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Tegoroczny mecz to trzecia edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami, która odbędzie się w Spodku. Na kibiców czekać będzie wielkie sportowe show, w którym wezmą udział takie osobistości, jak Krzysztof Ignaczak, Mateusz Gamrot, Sławomir Szmal, Adam Van Bendler, Anna Wyszkoni i wielu innych.
* Organizatorzy i Stowarzyszenie
Legendarny Kosmiczny Mecz to wielkie sportowe show i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny! Agencja STAR MANAGER Piotr Sobik wraz z Bartoszem Demczukiem z Kabaretu Młodych Panów od 2011 r. tworzy wydarzenie, które swoją skalą przerasta inne eventy charytatywne na Śląsku. Pierwsze Legendarne Kosmiczne Mecze organizowane były w Rybniku, szybko jednak okazało się, że popularność imprezy jest tak duża, że konieczne było przeniesienie wydarzenia do większej Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Po latach wielkiego sukcesu Kosmicznych Meczów organizatorzy postanowili ponownie podnieść poprzeczkę i wyprodukować to wyjątkowe wydarzenie w katowickim Spodku.
Kolejny raz Legendarny Kosmiczny Mecz zostanie zorganizowany z myślą o Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Domu Aniołów Stróżów”. Wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla stowarzyszenia w styczniu 2022 r. Dom Aniołów Stróżów od przeszło 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom ubogim ze śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dla wielu potrzebujących Dom Aniołów jest ich drugim domem. Stowarzyszenie od wielu lat organizuje szereg akcji i wydarzeń, które mają przysłużyć się pozyskaniu funduszy na niesienie codziennej pomocy.
* Zakup biletów już jest możliwy
Już wystartowała sprzedaż biletów – cegiełek na Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami. Zakupu można dokonać na stronie www.legendarnykosmicznymecz.pl, a także na portalach biletowych.
- To jest dla nas rok szczególny, bo obchodzimy 30-lecie swojej działalności. To długa historia, a czasy, w których funkcjonujemy, są trudne. Pogarsza się sytuacja psychiczna wielu dzieci, dlatego potrzebują one naszego wsparcia - mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów.
Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym stowarzyszenia. W poprzednim roku w Spodku w LKM zgrali m.in.: Jerzy Dudek, Joanna Jędrzejczyk, Sebastian Świderski, Ewelina Lisowska, Czadomen, Magda Steczkowska oraz Michał Kincel.

Fot. Jakub Morkowski, D. Czapla / Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.