Wyjaśniają okoliczności wybuchu gazu w kamienicy

2023-03-15

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach wyjaśniają okoliczności wybuchu gazu w budynku przy ul. Bednorza. W wyniku zdarzenia, do którego doszło rano 27 stycznia, zginęły dwie kobiety. 10 marca do nadzorującej to śledztwo Prokuratury Okręgowej w Katowicach policjanci doprowadzili 74-letniego mieszkańca tej kamienicy, mogącego mieć związek z katastrofą. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia – informuje katowicka Policja.

27 stycznia około 8.30 doszło do eksplozji i zawalenia się dwukondygnacyjnej kamienicy w dzielnicy Szopienice. Z ruin wydobyto kilka osób. Dwie kobiety – w wieku 68 i 41 lat, zginęły.

Na miejscu czynności ratunkowe wykonywało 10 załóg karetek pogotowia, 42 zastępy strażaków z pięcioma psami do wykrywania osób, służby miejskie i ponad 100 policjantów, którzy zabezpieczali cały teren.

Śledztwo mające ustalić przyczyny katastrofy powierzono śledczym z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Śląscy kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający założyć, że z wybuchem gazu w kamienicy może mieć związek jeden z jej mieszkańców – 74-letni mężczyzna. Został on doprowadzony na przesłuchanie do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Sąd Rejonowy Katowice- Wschód w Katowicach przychylił się do wniosku Prokuratury i aresztował 74-latka na 3 miesiące. Za nieumyślne spowodowanie eksplozji, w wyniku której śmierć poniosły dwie osoby, grozi mu do 8 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.