WOŚP: Atrakcje 32. finału

2024-01-26

Jest taka niedziela w styczniu, która wyzwala w nas pokłady serdeczności, inwencji, aktywności, ciepła i hojności. To niedziela Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ponad 30 lat Orkiestra gra, by wesprzeć nasze zdrowie. Gra dla dzieci i dorosłych, starając się zapewnić nam leczenie na najwyższym możliwym poziomie, kupując sprzęt światowej klasy dla placówek medycznych. Ten niezbędny, ten umożliwiający specjalistyczne leczenie, ratujący życie, a niekiedy i podstawowy, bo przecież tego też naszej służbie zdrowia brakuje. Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby bez WOŚP. Niech więc gra w Polsce i za granicą, do końca świata i jeszcze dzień dłużej.
Po kilku latach wróciliśmy do tego, że zbiórka pieniędzy na wsparcie naszego zdrowia, jest wspólną radością, w małych i dużych miejscowościach, że angażują się w nią samorządowcy, służby mundurowe, relacjonują media publiczne.
W tym roku Orkiestra będzie kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Chce wyposażyć szpitale w urządzenia dla diagnostyki obrazowej, czynnościowej, endoskopowej i torakochirurgii oraz sprzęt niezbędny do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.
Cel można wesprzeć na wiele sposobów, i nie tylko w dniu finału: biorąc udział w aukcjach internetowych, nabywając orkiestrowe produkty, gadżety (są np. w sieci Biedronka, czyli u sponsora głównego wydarzenia), można zamówić kartę bankową zaprojektowaną przez Jerzego Owsiaka.
Można też – i nie potrzeba nawet wychodzić z domu – wysłać SMS o treści SERCE na numer 75565. Numer jest aktywny do 14 lutego 2024 (koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 5 PLN NETTO, czyli 6,15 PLN z VAT).
* Całe Katowice grają z WOŚP!
6 sztabów, ponad 1500 wolontariuszy, 3 "Światełka do Nieba" i mnóstwo Finałowych wrażeń. To wszystko dla jednego celu, 32. Finału WOŚP: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.
Oto niektóre z wydarzeń:
27.01 w godzinach 8.30 – 15.00 Śląska Akademia Parkinsona przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym organizuje „Białą sobotę” - czyli konsultacje (lekarskie, fizjoterapeutyczne, psychologiczne i dietetyczne) dla pacjentów z chorobą Parkinsona i ich rodzin.
Konsultacje odbędą się w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, w lokalizacji Medyków 14, w salach seminaryjnych na V piętrze budynku.
27.01 – Dzikie ultra bieg dla WOŚP!
https://www.facebook.com/events/890731916010321?ref=newsfeed
27.01 – 339. parkrun Katowice + wirtualny bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą"
https://fb.me/e/3eESSyLgZ

32. Finał WOŚP na rynku w Katowicach:
14:30 - Animacje dla Dzieci z @AnimatOLKA
15:00 - 16:00 - NotToday!
16:20 - 17:20 - Decadent Fun Club
17:40 - 18:40 - Transgresja
19:00 - 20:00 - nita
20:00 - 20:30 - Światełko do Nieba z @balonolandia
20:30 - 21:30 - POKAHONTAZ
Na rynku czeka na Was masa atrakcji: pokazy Samochodów Mini i wozów strażackich, GPR Dąbrówka Mała wraz z wolontariuszami na czterech łapach i wiele innych.

* Powalcz o tablicę
Na aukcję 32. Finału WOŚP trafił unikatowy przedmiot o walorach historycznych – oryginalna tablicę, która przez lata wisiała na pl. Szewczyka.
W wyniku tzw. „dekomunizacji” została usunięta, co spotkało się dużym sprzeciwem mieszkanek i mieszkańców Katowic. Teraz wróciła do miasta, ale ze względów prawnych nie może wrócić na katowicki plac. Nie trafi jednak do magazynu, gdyż decyzją Prezydenta i Wojewody będzie nieść dobro, wystarczy zalicytować!

* Finałowe studio w Galerii Katowickiej
Organizatorzy Katowickiego Finału WOŚP oraz Sztab #1857 Ekumeniczna Fundacja Bethlehem zapraszają do Finałowego Studia w Galerii Katowickiej.
Gospodarzem Studia będzie Krzysztof Pieczyński, który tego dnia spotka się z wieloma gośćmi i przeprowadzi godziny ciekawych rozmów. Będziecie mogli posłuchać, dlaczego artyści Katowickiego Finału WOŚP grają na Finałowym Koncercie, a także dowiedzieć się, jaki sprzęt Katowice otrzymały przy poprzednich finałach i jakie mogą otrzymać teraz.
Gorącą atmosferę zapewni DJ. Zapowiadane są też: pokazy pierwszej pomocy, animacje dla najmłodszych, Cosplayerzy i Cosplayerki, wystawa najciekawszych aukcji Allegro i wiele, wiele innych.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.