W czasie wolnym od służby zatrzymali sklepowych złodziei

2022-09-20

Dwóch katowickich policjantów w czasie wolnym od służby zatrzymało złodziei sklepowych. Pierwszy został zatrzymany przez policjanta Wydziału Kryminalnego na ulicy Rolnej w Katowicach, a drugi w Sosnowcu przez dzielnicowego komisariatu II Policji w Katowicach. Skradziony towar odzyskano, a złodziei ukarano wysokimi mandatami – informuje katowicka Policja.

Do pierwszego zatrzymania sprawcy kradzieży sklepowej doszło na ul. Rolnej w Katowicach. Policjant wydziału kryminalnego katowickiej komendy, będąc na wolnym, zauważył, jak z marketu budowlanego wybiega mężczyzna z towarem, a za nim biegnie ochroniarz sklepu. Stróż prawa zorientował się, że uciekający mężczyzna jest najpoprawniej złodziejem i ucieka z kradzionym towarem, przeskakując przez płot. Dobrze znając topografię miasta, policjant wiedział, którędy mógł pobiec złodziej i czekał na mężczyznę w odpowiednim miejscu. 35-latek był bardzo zaskoczony zatrzymaniem przez policjanta w cywilu. Skradzioną baterię do elektronarzędzi o wartości 400 zł odzyskano, a sprawca kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Do drugiego zatrzymania sklepowego złodzieja, tym razem przez dzielnicowego z Komisariatu II Policji w Katowicach, doszło w Sosnowcu. Sierż. szt. Kamil Kalębka, wracając do domu po służbie, chciał w jednym z marketów przy ul. Narutowicza zrobić zakupy. Kiedy podjechał pod sklep, zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który wykorzystał fakt otwarcia drzwi wyjściowych i ukradł zgrzewkę piwa. Ochrona sklepu ani pracownicy nie zauważyli kradzieży. Mężczyzna chciał uciec ze skradzionym towarem, ale uniemożliwił mu to katowicki dzielnicowy, który zatrzymał mężczyznę i powiadomił o fakcie dyżurnego sosnowieckiej komendy, który na miejsce zdarzenia wysłał umundurowany patrol. Sprawca kradzieży sklepowej został ukarany mandatem karnym, a nienaruszony towar powrócił do sprzedaży.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.