Ukarany za stan techniczny pojazdu

2024-05-28

Mandat, 10 pkt karnych i zholowany samochód to efekt kontroli pojazdu na DK 86 w kierunku Sosnowca. 31-letni kierujący zapomniał o obowiązku utrzymania samochodu we właściwym stanie technicznym i kierował pojazdem zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym - informuje katowicka Policja.

Policjanci katowickiej drogówki podczas jednej z kontroli na DK 86 w rejonie skrzyżowania ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu zatrzymali do kontroli samochód marki Renault. Podczas kontroli ujawnili szereg usterek technicznych, które nie pozwalały, aby samochód kontynuował jazdę. Ponadto pojazd wiózł nadmierny ładunek. Kolokwialnie rzecz ujmując, był przeładowany o ponad tonę. Ponadto 31-letni kierujący, a także pasażer podczas jazdy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Samochód z miejsca kontroli odjechał na lawecie, koszt musiał pokryć kierujący. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 700 zł i nałożono na niego 10 pkt karnych.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.