Trwa wdrażanie tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ul. Tysiąclecia 88

2023-11-13

Od poniedziałku 13 listopada na os. Tysiąclecia – w rejonie parkingu i pogotowia – będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu – informuje Urząd Miasta.

W związku z rozpoczynającymi się pracami wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na wysokości budynku przy ul. Tysiąclecia 84 ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę, czemu towarzyszyć będzie też powstanie tymczasowego przejścia dla pieszych. Miejsce robót zostanie wygrodzone, by uniemożliwić dostęp osobom postronnym. 

Realizowane prace to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta  z uzyskanych dofinansowań. Inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza,  przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe kłady drogowe w rejonie ul. Korczaka oraz  w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.