Sprawca rozboju zatrzymany z narkotykami

2022-11-30

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Katowicach zatrzymali 20-latka, który w centrum miasta, grążąc mężczyźnie przemocą, ukradł mu pieniądze. W trakcie zatrzymania okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje katowicka Policja.

Do zdarzenia doszło na placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej w Katowicach. 20-latek groził innemu mężczyźnie pobiciem, aby zmusić go do oddania gotówki, którą posiadał. W ten sposób ukradł 50 zł. Pokrzywdzony natychmiast zawiadomił Policję, a kryminalni z katowickiej szóstki zaczęli typowanie sprawcy. Kiedy mężczyzna następnego dnia pojawił się w rejonie katowickiego Śródmieścia, kryminalni zatrzymali go i osadzili w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Siemianowic Śląskich w chwili zatrzymania miał przy sobie marihuanę. W czasie policyjnych czynności okazało się, że wcześniej był już zatrzymywany przez Policję w związku z podobnymi przestępstwami. Przedstawiono mu zarzuty posiadania narkotyków oraz wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ decyzją sądu na czas trwającego postępowania został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 10 lat.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.