„Rysiek Riedel. Wehikuł Czasu”

2024-06-11

Koncert specjalny „Rysiek Riedel. Wehikuł Czasu” w 30. rocznicę odejścia artysty odbędzie się 21 września w katowickim Spodku. Wystąpi Sebastian Riedel akustycznie z Aukso, a gośćmi koncertu będą: Dżem, Anita Lipnicka, Maciej Maleńczuk, Adam Nowak i Józef Skrzek.

To z pewnością muzyczne wydarzenie tegorocznej jesieni! Nie tylko na Śląsku, gdzie pamięć o kultowym wokaliście zespołu „Dżem” wciąż ma się przecież znakomicie – zapowiadają organizatorzy. – W trzydziestą rocznicę odejścia charyzmatycznego artysty jego syn Sebastian Riedel (obecny wokalista zespołu „Dżem”) zaprasza do legendarnego katowickiego „Spodka”, by wspólnie upamiętnić swojego Ojca. I to w sposób najlepszy – muzycznie!

Tego wieczoru Sebastian Riedel zabierze publiczność w podróż po najważniejszych utworach, jakie przed laty wykonywał jego Ojciec, a zrobi to w sposób wyjątkowy, bo z towarzyszeniem najlepszej orkiestry kameralnej w Europie - AUKSO (pod batutą Maestro Marka Mosia). Na publiczność czeka prawdziwa muzyczna uczta, która wydarzy się jedynie tego wieczoru. Szyku dodadzą goście specjalni, którzy także zmierzą się z kultowymi kompozycjami – Anita Lipnicka (wykona przepiękny i nieczęsto prezentowany utwór z dyskografii zespołu „Dżemu” pt. „Tylko Ja i Ty”), Maciej Maleńczuk („Niewinni”), Adam Nowak z zespołu Raz Dwa Trzy („Autsajder”) oraz ikona muzycznego Śląska, legendarny multiinstrumentalista związany z formacją SBB – Józef Skrzek.

Na zakończenie koncertu swój blok pamięci dawnego lidera zagra zespół „Dżem”, jedna z największych legend w historii rodzimej muzyki. I to z Sebastianem Riedlem przy mikrofonie.

W sumie przez scenę katowickiego „Spodka” przewinie się tego wieczoru blisko 40 znakomitych muzyków, wielkich indywidualności. Będzie to oficjalne, niepowtarzalne upamiętnienie nieodżałowanego Ryszarda Riedla, jednego z największych rodzimych artystów. Wydarzenie poprowadzi ceniony dziennikarz muzyczny - Piotr Metz.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja koncertu, bo to właśnie katowicki „Spodek” był przed laty miejscem najważniejszych koncertów zespołu „Dżem” z Ryśkiem Riedlem przy mikrofonie. Wydarzeniu towarzyszyć będzie specjalnie stworzona na tę okazję oprawa, zostaną też wyświetlone niepublikowane multimedia (pochodzące między innymi z katowickiego „Spodka”), dzięki którym i główny bohater wieczoru symbolicznie pojawi się przed publicznością.

Na koncert zapraszają RiedelART, Miasto Katowice, Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, SPODEK

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.