Policjanci odebrali 3 psy nieodpowiedzialnemu właścicielowi

2023-03-07

Katowiccy policjanci, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy, które trzymane były w brudnych od fekaliów betonowych boksach bez możliwości wyjścia na spacer i dostępu do czystej wody i jedzenia. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia – przypomina katowicka Policja.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą katowickiej komendy, którzy zajmują się m.in. ochroną zwierząt, wspólnie z Powiatowym Inspektorem Weterynarii, odebrali właścicielowi 3 psy. Do policyjnej interwencji doszło na Brynowie. Na terenie firmy transportowej, w betonowych boksach pełnych zwierzęcych odchodów 39-letni mężczyzna trzymał swoje 3 psy. Jak ustalili policjanci, boksy nie były sprzątane od ponad 3 miesięcy, a owczarki niemieckie w nich nie miały możliwości wyjścia na spacer. Psy nie miały również dostępu do czystej wody i jedzenia. Piły deszczówkę zmieszaną z fekaliami. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania. Został przesłuchany, a psy, decyzją Powiatowego Inspektora Weterynarii, oddano pod fachową opiekę do schroniska dla zwierząt. Były wychudzone, a ich sierść silnie skołtuniona oraz zanieczyszczona błotem i fekaliami. W schronisku zostały nakarmione, wykąpane i poddane szczegółowym badaniom weterynaryjnym. Czynności w tej sprawie trwają.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.