Połączenie Nikiszowca z centrum

2023-01-24

Od 25 stycznia mieszkańcy Nikiszowca zyskają szybkie połączenie z centrum miasta dzięki wydłużeniu trasy linii 900 – informuje Urząd Miasta.

W związku z remontem wiaduktu nad autostradą A4 w biegu ul. Szopienickiej, Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził objazdy i zmiany tras kursowania linii autobusowych jadących dotychczas wiaduktem. Najbardziej odczuli to mieszkańcy Nikiszowca i Giszowca, dla których zmianie uległy dotychczasowe połączenia autobusowe.

Aby poprawić skomunikowanie dzielnic ze śródmieściem, Miasto Katowice we współpracy z Radą Dzielnicy Giszowiec oraz przedstawicielami Rady Miasta z tego okręgu, działając w imieniu i na wniosek mieszkańców, podjęło rozmowy z ZTM w celu utworzenia alternatywnego połączenia dzielnicy Nikiszowiec z centrum. Wynikiem uzgodnień jest przedłużenie trasy kursowania linii autobusowej nr 900, która od 25.01 nie zakończy swojej trasy na przystanku Nikiszowiec Cmentarz Komunalny (jak dotychczas), lecz pojedzie ul. Gospodarczą w kierunku nowego końcowego przystanku tj. Nikiszowiec Kościół. Wydłużenie linii 900 ułatwi sprawną komunikacje na połączeniu Dzielnicy Nikiszowiec i Nowy Nikiszowiec z os. Paderewskiego i ul. Francuską, ze Śródmieściem i os. Witosa. Zmiana wchodzi w  życie od 25.01 (środa). Pełna trasa linii: https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-900/

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.