Okradał starsze osoby, policja poszukuje pokrzywdzonych

2022-03-24

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pod pretekstem wręczenia wygranej nagrody w postaci sztućców okradał starsze osoby. Jeżeli ktoś został okradziony w podobnych okolicznościach, powinien się zgłosić do katowickiej komendy pod nr. telefonu: 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z katowickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże. 48-latek pod pretekstem wręczenia wygranych sztućców wchodził do mieszkania starszych osób, informując, że aby otrzymać nagrodę, należy pokryć koszt walizki, w którą zapakowane są sztućce, wyceniony na 300-400 zł. Kiedy starsze osoby na chwilę „spuszczały z oka" mężczyznę, ten okradał mieszkanie z gotówki, biżuterii i telefonów komórkowych. 

Mieszkaniec Bytomia działał na terenie nie tylko na Śląsku, ale też w całej Polsce. 

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności kryminalni zabezpieczyli 14 telefonów komórkowych i walizki ze sztućcami. Podejrzanemu przedstawiono pięć zarzutów kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

Jeżeli ktoś został okradziony w podobny sposób, może się zgłosić do katowickiej komendy pod numer telefonu 47 85 125 55, 47 851 26 20 lub pod adresem e-mail: mienie@katowice.ka.policja.gov.pl.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.