Odpowiedzą za sklepowe kradzieże

2024-05-13

Kryminalni z Komisariatu Policji II prowadzą czynności w sprawie dwóch kradzieży sklepowych. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a skradziony towar odzyskano. Podejrzanym grozi  do 5 lat więzienia - informuje katowicka Policja.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II prowadzą czynności w sprawie dwóch kradzieży sklepowych. Do pierwszej doszło w sklepie z markową odzieżą w centrum handlowym przy ul. Chorzowskiej. Mężczyzna ukradł m.in. kurtki, spodnie, szorty, polarowe bluzy o wartości prawie 6 tys. zł. 45-latek został ujęty przez ochronę placówki i przekazany policyjnemu patrolowi. Zatrzymany wielokrotnie był już karany za sklepowe kradzieże. Skradzione ubrania odzyskano. Nieuszkodzony towar wrócił do ponownej sprzedaży.

Do drugiej kradzieży doszło w markecie spożywczym przy ul. Bożogrobców. Tam również prawidłowo zareagowała ochrona sklepu i zatrzymała mężczyznę, który chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc za zakupy. 30-letni mieszkaniec Świętochłowic ukradł 9 butelek alkoholu o wartości prawie 900 zł. Ujętego sprawcę kradzieży przejęli policjanci z komisariatu II, a odzyskany towar powrócił do sprzedażny.

Podejrzanym, którym przedstawiono zarzut kradzieży, grozi do 5 lat więzienia.

Ilustracja: Freepik

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.