O miejscu Śląska w twórczości raperów

2024-05-31

Będzie to pierwszy tego rodzaju event! Śmietanka śląskiej sceny hiphopowej zaszczyci mury Uniwersytetu Śląskiego, aby podyskutować o śląskości. Jak ją rozumieją? Jaki śląska tożsamość ma wpływ na ich twórczość? Co jest tak wyjątkowego w śląskiej kulturze? 

Na te i wiele innych tematów Łukasz Balczarek rozmawiał będzie z Dżojcokiem, Skorupem, Rufijokiem, WU, Kopruchem, DOMIXem i Kieronem. Zgodnie z ideą spotkań w cyklu „Rozmajte Ślōnski”, publiczność uczestniczy w dyskusji na równych prawach, możecie komentować, pytać, przedstawiać swoje przemyślenia. Artyści zaprezentują nam też próbki swojej twórczości.

Prowadzący: Łukasz Balczarek

Wystąpią:

Jacek Hołyński - Dżojcok

Jacek Skorupa - Skorup

Adam Wawrzynowicz - HK RUFIJOK

Szymon Smarzoch - WU

Aleksander Kozłowski - Kopruch

Dominik Franusik - DOMIX

Marcin Kieroński - Kieron

Spotykamy się 3 czerwca w SPINplace UŚ (ul. Bankowa 5 w Katowicach), w Cafe Operacyjna. Start – godz. 17.00. Wstęp wolny. Organizatorzy postarają się zapewnić transmisję i opublikować zapis wideo, ale to nie to samo.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.