„Noc Muzeów” w Oddziałowym Archiwum IPN w Katowicach

2024-05-13

Tegoroczna impreza odbędzie 18 maja w siedzibie OA IPN przy ul. Józefowskiej 102 w Katowicach – informują organizatorzy. – I zapraszają od godz. 18.00 do 23.00. Wstęp wolny, bez rezerwacji.

Setki unikatowych fotografii, listy pisane z wszystkich zakątków świata, wspomnienia i opowieści z czasów zwyczajnych i niezwykłych, a także stare legitymacje, świadectwa szkolne, metryki – to wszystko będzie można zobaczyć podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Oddziałowym Archiwum IPN w Katowicach. 

Organizatorzy będą zachęcać gości do zainteresowania się własnym familijnym archiwum, opowiedzenia młodszym członkom rodziny o losach tych starszych, przejrzenia i zatrzymania się nad starymi albumami. 

Wyjątkowymi uczestnikami Nocy Muzeów będą przedstawiciele Fundacji „Znaki Pamięci”, którzy w 80. rocznicę zakończenia bitwy o Monte Cassino opowiedzą o losach żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, pokażą zgromadzone pamiątki i internetowe bazy danych, a także opowiedzą o prowadzonych projektach.

Jak zawsze zwiedzający zostaną zaproszeni do różnych konkursów i zabaw przybliżających charakter pracy archiwistów i pokazujących dokumenty znajdujące się w archiwum katowickiego IPN-u.

– Za odwiedzenie nas podziękujemy każdemu własnoręcznie wykonanym upominkiem-niespodzianką! – zapowiadają organizatorzy przedsięwzięcia. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.