Modernizacja boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej

2023-09-25

Katowice podpisały umowę z wykonawcą na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ul. Kossak-Szczuckiej. Inwestycję prowadzi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który za modernizację istniejącego boiska zapłaci ponad 480 tys. zł - informuje Urząd Miasta.

– W ostatnich latach oddaliśmy do użytku mieszkańców trzy miejskie baseny oraz kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Remont przeszły też boiska Rapidu, a przy ul. Boya-Żeleńskiego trwa przebudowa kolejnego takiego miejsca do gry w piłkę nożną. Dzięki temu oferujemy mieszkańcom coraz więcej miejsc, do aktywnego wypoczynku, a klubom miejsc do trenowania dzieci i młodzieży – przypomina Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Do tej pory, istniejące w tym miejscu boisko było zaniedbane i niefunkcjonalne. Mieszkańcy zgłaszali potrzebę jego rewitalizacji jako wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Katowic Marcin Krupa podjął decyzję o modernizacji tego placu siłami MOSiR, który docelowo będzie się nim również opiekował.

– Nowy obiekt został starannie zaprojektowany, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, uwzględniając ograniczenia architektoniczne i przestrzenne. Jest to istotna kwestia mająca znaczący wpływ na rozbudowę infrastruktury sportowej Katowic – podkreśla Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 483.390 zł, a planowany termin jej zakończenia to koniec bieżącego roku. Obecnie boisko ma nawierzchnię asfaltobetonową o znacznych nierównościach i spękaniach. Zostanie ona w całości rozebrana i zutylizowana. W jej miejsce zostanie położona nawierzchnia sportowa, poliuretanowo-gumowa na podbudowie z betonu jamistego. Nowe boisko będzie wyposażone w dwie bramki do piłki ręcznej, dwa kosze do koszykówki oraz będzie dawało możliwość montażu słupków i siatki do siatkówki. Pozwoli to w pełni korzystać z możliwości terenowych i z całej przygotowanej pod inwestycję infrastruktury. Boisko zostanie ogrodzone wysokim na 8 m piłkochwytem. Wzdłuż boiska znajdzie się chodnik o nawierzchni utwardzonej wraz z małą architekturą – ławkami, stojakami na rowery, koszami na śmieci oraz tablicą z regulaminem obiektu.

– Na przestrzeni 20 lat działania firmy zrealizowaliśmy wiele dużych i mniejszych inwestycji. Jedną z nich jest oddany do użytku w ubiegłym roku kompleks sportowy przy ul. Asnyka. Jestem przekonana, że przyszli użytkownicy tego obiektu przy ul. Kossak-Szczuckiej będą zadowoleni z efektu naszej pracy – mówi Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GRETASPORT, z którą podpisano umowę na realizację inwestycji.

Projekt modernizacji boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej to kolejny ważny krok w rozwoju sportu i rekreacji w Katowicach, dający mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu oraz stwarzający warunki do rozwoju młodych talentów sportowych. – Lokalna społeczność od wielu lat zabiegała o remont boiska przy ul. Kossak-Szczuckiej. Wyrazem tego był wysoki wynik w głosowaniu na Budżet Obywatelski w zeszłym roku, który oscylował w okolicach 6 tys. głosów. Dzięki staraniom moim i całej lokalnej społeczności oraz decyzji prezydenta Marcina Krupy dziś przystępujemy do budowy wielofunkcyjnego boiska, z którego będą korzystali nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również uczniowie dwóch pobliskich szkół – powiedział Borys Pronobis, radny miejski i jeden z inicjatorów projektu przebudowy boiska.

Fot. S. Rybok / Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.