Milionowy klient odwiedził katowickie baseny

2022-10-26

Katowickie baseny cieszą wielkim zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt dzisiejszych odwiedzin jednego z nich przez milionowego klienta. Dwa pierwsze baseny, Brynów i Burowiec zostały oddane do użytku w czerwcu 2020 r., ostatni z budowanych, Basen Zadole ze względu na problem z wykonawcą został otwarty 16 września tego roku – informuje Urząd Miasta.  

Baseny od początku cieszyły się wielką popularnością wśród mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. O tym, że miasto potrzebowało tych inwestycji, dobitnie świadczą statystyki odwiedzin. W ciągu dwóch lat wszystkie trzy baseny odnotowały 1 mln wejść. Najwięcej klientów upodobało sobie Basen Brynów, który od momentu uruchomienia odnotował 535 tys. wejść. Na Burowcu w okresie od otwarcia pojawiło się ponad 439 tys. klientów, a na Zadolu w ciągu zaledwie miesiąca około 26 tys.  klientów.

Katowickie baseny to przykład miejskiej inwestycji, która doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Bardzo cieszę się z tak ogromnego zainteresowania pływalniami mieszkańców Katowic oraz miast ościennych. Co ważne, niedawno otwarty Basen Zadole dodatkowo ułatwia dostęp do aktywnego wypoczynku katowiczanom z południowych dzielnic – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.    

Baseny nie służą jedynie aktywnemu wypoczynkowi osób płacących za wstęp, odbywają się na nich także zajęcia nauki pływania. Katowicki program „Jak ryba w wodzie” zakłada, że każdy uczeń trzeciej klasy nauczy się pływać. Od początku roku szkolnego ponad 2100 dzieci ze 103 klas, korzystając z trzech miejskich basenów oraz pływalni zlokalizowanych np. w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Sportu, uczy się pływać. Dodatkowo na wszystkich trzech pływalniach działają prywatne szkoły pływania, na których zajęciach z wodą zapoznają się nawet niemowlaki. 

Baseny posiadają również strefę suchą, która wyposażona jest na Brynowie w salę gimnastyczną i EMS, natomiast na Burowcu i Zadolu – halę sportową. Organizowane są tam zajęcia sportowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Np. w ostatni weekend na Zadolu w czasie IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach  szpady skrzyżowali amatorzy szermierki z całej Europy. Halę sportową mogą także wynająć klienci indywidualni – np. pod gry zespołowe (tj. siatkówka, koszykówka, piłka nożna) lub np. badmintona. W tych obiektach każdy znajdzie coś dla siebie. 

Fot. Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.