Lato w Kato – wodne place zabaw już otwarte

2022-06-06

Pogoda to już jedyna przeszkoda, która może powstrzymać katowickie dzieci przed tym, by wskoczyć pod sikawki i wodotryski. Od dzisiaj, tj. 1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Katowic mają możliwość korzystania z wodnych placów zabaw. Odkryte baseny będą gotowe również jeszcze w czerwcu.

Przeprowadzeniu drobnych remontów, zakończeniu prac konserwatorskich i dokonaniu potrzebnych analiz wody katowicki MOSiR uruchomił 4 atrakcje dla najmłodszych. Wodne place zabaw czekają na swoich amatorów na os. Odrodzenia przy ul. Biedronek, os. Tysiąclecia w rejonie ul. Ułańskiej i ul. Jadwigi Śląskiej oraz przy wejściu od ul. Pułaskiego na Dolinę Trzech Stawów. Jeden mieści się także na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Gliwickiej 224. Wstęp na place zabaw jest możliwy w godzinach 9-20 i jest bezpłatny. Doświadczenia i frekwencja z ubiegłych lat dowodzą, że miejsca te są idealne do spędzania wolnego czasu w upalne dni, zarówno przez katowickie dzieci, jak i ich opiekunów.

Baseny gotowe na wakacje

W tej chwili pracownicy MOSiR-u intensywne pracują nad przygotowaniem do uruchomienia otwartych basenów. Zakończyły się już serwisy basenowych maszynowni, natomiast prowadzone są jeszcze prace konserwacyjne atrakcji oraz miejsc do plażowania. Na obu basenach zostały odmalowane niecki. Aby uruchomić basen po zimowej przerwie trzeba wypełnić go wodą, a to niełatwe zadanie. Napełnianie niecek na Bugli trwa 10 dni i można to robić tylko nocą, aby mieszkańcy okolicznych domów nie odczuli poważnych spadków ciśnienia wody w kranach. Napełnianie basenu na ul. Rolnej trwa krócej, bo 5 dni i zacznie się w czwartek. Według planu basen ten będzie mógł zostać udostępniony mieszkańcom 18 czerwca, natomiast basen Bugla będzie dostępny od 24 czerwca.

Obecnie zespół ratowniczy w MOSiR-ze liczy już 35 osób, ale trwają poszukiwania kolejnych. Praca na otwartych basenach, w przeciwieństwie do ich krytych odpowiedników, jest zajęciem sezonowym i przed każdym corocznym otwarciem trzeba skompletować nową drużynę.

Przypominamy, że posiadacze Katowickie Karty Mieszkańca mogą korzystać m.in. z miejskich basenów w obniżonych cenach w stosunku do cen standardowych. Cenniki oraz informacje o godzinach otwarcia basenów dostępne będą na stronie MOSiR w zakładkach poszczególnych obiektów: https://mosir.katowice.pl/obiekty

źródło: www.katowice.eu

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.