Łapówka miała pomóc w uniknięciu Izby Wytrzeźwień

2022-05-24

Policjanci z komisariatu V zatrzymali mężczyznę, który zaproponował policjantom łapówkę. W ten sposób chciał uniknąć wizyty w miejskiej izbie wytrzeźwień. Za przestępstwo korupcyjne grozi mu do 10 lat więzienia – informuje katowicka Policja.

Policjanci z Komisariatu V Policji w Katowicach zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który chciał wręczyć im łapówkę. Mundurowi zostali wezwani przez pracowników noclegowni do mężczyzny, który kompletnie pijany awanturował się i chciał wejść do ośrodka. Zgodnie z regulaminem placówki, osoby przebywające na jej terenie muszą być trzeźwe, dlatego też odmówiono mężczyźnie noclegu, co spowodowało wybuch agresji u nietrzeźwego katowiczanina. Ze względu na stan upojenia alkoholowego zagrażający zdrowiu, a nawet życiu mężczyzny, policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go opiekuńczo w miejskiej izbie wytrzeźwień. Badanie trzeźwości wskazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 

W trakcie przejazdu radiowozem do izby wytrzeźwień mężczyzna zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 zł za odstąpienie od czynności służbowych. Pomimo że mundurowi ostrzegli mężczyznę, że takie zachowanie wyczerpuje znamiona przestępstwa, 63-latek ponowił propozycję. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznał się do winy. Za  przestępstwo korupcyjne grozi mu do 10 lat więzienia. Na czas postępowania został objęty policyjnym dozorem.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.