KTBS wybuduje nowe osiedle przy alei Korfantego

2022-05-24

Katowice przygotowują się do nowej inwestycji mieszkaniowej - w miejscu dawnej bazy KZGM przy al. Korfantego 179a. Powstanie tam ponad 200 miejskich lokali, a inwestycję ma zrealizować Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Koszt przedsięwzięcia jest szacowany na około 90 mln zł i w dużej części może być sfinansowany ze środków zewnętrznych. Prezydent Katowic podjął decyzję o tym, że miasto będzie starało się o wsparcie 10 procent potrzebnej kwoty z Krajowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, z którego niedawno została dofinansowana wkładem 4 mln zł budowa nowego bloku przy ul. Kossutha. Dodatkowo KTBS, które będzie realizowało inwestycję, złoży wniosek o wsparcie do Funduszu Dopłat - tu jest szansa na otrzymanie 80% potrzebnych na budowę środków. Jeżeli miasto otrzyma dofinansowanie w tej wysokości gotowe budynki mieszkalne zostaną w całości wynajęte na cele komunalne i wprowadzą się do nich osoby mieszkające dziś w kamienicach wymagających remontu i termomodernizacji. Da to możliwość sprawnego wyremontowania tych, często ponad stuletnich, budynków.

W przypadku, gdyby Katowice i KTBS nie uzyskały oczekiwanego wsparcia, wybudowane przy al. Korfantego osiedle znajdzie się w zasobie mieszkań społecznych Katowickiego TBS. Co ciekawe, spółka przy realizacji osiedla zamierza zastosować technologię prefabrykacji, która pozwoli na szybkie postawienie kompleksu budynków.

Obecnie trwają badania gruntu oraz formalne przygotowania do przeprowadzenia inwestycji. Jeżeli nic nie wpłynie negatywnie na harmonogram, to nowe budynki mogą powstać już na koniec 2024 roku.

źródło: www.katowice.eu

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.