Katowice będą miały swój kort do padla

2024-03-17

​W Katowicach już niedługo będzie można zagrać w nową grę, która jest połączeniem tenisa i squasha – padla. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach właśnie zakończył przetarg na budowę kortu do tej dyscypliny. Budowy kortu podjęła się firma PT M. Ignaciuk, T. Dąbrowski spółka cywilna, a wartość inwestycji to blisko 427 tys. zł - informuje Urząd Miasta.
- Kort do tej dyscypliny sportu wybudujemy na terenie Ośrodka Sportowego Słowian w Zawodziu - zapowiada Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Wykonawca będzie musiał zaprojektować i wybudować kort o nawierzchni z trawy syntetycznej otoczony ścianami wykonanymi poprzez łączenie szkła hartowanego oraz paneli wypełnionych siatką stalową. Na korcie zostanie zamontowane również oświetlenie. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. 13 marca została podpisana umowa z wybranym wykonawcą, firmą PT M. Ignaciuk, T. Dąbrowski spółka cywilna, która w drugiej połowie czerwca ma zakończyć realizację tej inwestycji o wartości blisko 427 tys. zł.
– Padel będzie kolejną dyscypliną z szerokiej gamy ośrodka Słowian. Uważa się, że nie obowiązują w nim granice wiekowe. To gra zespołowa, przeznaczona zarówno dla zaawansowanych sportowców, jak i amatorów, dlatego doskonale sprawdza się również w funkcji rekreacyjnej dla całych rodzin. Bardzo dobry sport dla początkujących lub powracających po przerwie do aktywności fizycznej. Po zakończeniu budowy zapraszamy wszystkich chętnych, aby spróbowali czegoś nowego – może stanie się to ich ulubionym sportem – przekonuje Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.
* Padel to połączenie tenisa i squasha
Padel to sport, który zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Gra stanowi mieszankę tenisa i squasha. Powstała w Meksyku w latach 60. ubiegłego stulecia. Uznanie zdobyła początkowo w Hiszpanii, skąd rozprzestrzeniła się na cały świat. Gra przeznaczona jest dla czterech graczy, którzy używają specjalnych rakiet do odbijania gumowej piłeczki. Rozgrywka odbywa się na zamkniętym korcie o wymiarach 20 x 10 m, otoczonym szklanymi lub metalowymi ścianami. Charakterystyczną cechą padla jest to, że ściany można wykorzystywać w trakcie gry.
Padel jest łatwy do nauczenia, dzięki czemu jest dostępny dla graczy o różnym poziomie zaawansowania. To sport bardzo dynamiczny, wymaga szybkich reakcji, zręczności, ale także taktyki i współpracy. Liczba kortów i klubów padlowych stale rośnie. Polska Federacja Padla powstała w 2017 r. W roku 2018 r. PFP dołączyła do Światowej Organizacji Padla, jest także współzałożycielem Europejskiej Federacji Padla zrzeszającej 16 krajów europejskich.
Fot. Urząd Masta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.