Grozi mu do 20 lat więzienia

2024-06-25

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zranił 3 osoby z broni palnej śrutowej. Po zaopatrzeniu ran, pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Katowicach aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za posiadanie broni palnej śrutowej bez zezwolenia i amunicji, uszkodzenie ciała 3 mężczyzn oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich grozi mu do 20 lat więzienia – informuje katowicka Policja.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na ul. Mariackiej w Katowicach. Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 19-letni pracownik jednego z lokali został ranny w policzek w wyniku postrzału z broni palnej śrutowej. Na miejsce alarmowo zostali wysłani katowiccy policjanci. W czasie wykonywania czynności do policjantów podeszło 2 mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy również zostali ranni. Do pokrzywdzonych wezwane zostały karetki pogotowia. Mężczyźni po zaopatrzeniu ran nie wymagali hospitalizacji. Kiedy kryminalni wykonywali czynności z pokrzywdzonymi, pozostali policjanci poszukiwali sprawcy, który przed jeszcze zgłoszeniem zdarzenia uciekł. W wyniki podjętych czynności policjanci wydziału ruchu drogowego w bezpośrednim pościgu w rejonie Rynku zatrzymali 43-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna został obezwładniony, a broń zabezpieczona. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Sąd Rejonowy w Katowicach aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za posiadanie broni palnej śrutowej bez zezwolenia i amunicji, uszkodzenie ciała 3 mężczyzn oraz usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich, podejrzanemu grozi do 20 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.