Dzień Ziemi

2022-04-22

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi – okazja, aby zachęcać do proekologicznych postaw oraz budować poczucie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

Obchodzone od ponad 50 lat święto jest okazją do zastanowienia się nad sytuacją planety, a jego organizacji towarzyszą liczne akcje ekologiczne. To także sposobność do zwiększania świadomości, jaki wpływ wywieramy na przyrodę i jakie są efekty niszczenia środowiska naturalnego (zaliczyć do nich można zanieczyszczenie powietrza, wody oraz globalne ocieplenie).

Co roku akcja dotyczy innego problemu związanego ze środowiskiem i ekologią. Tegoroczne hasło przewodnie - Zainwestuj w naszą planetę - ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność firm, rządów i obywateli.

Warto włączyć się w tegoroczne obchody przede wszystkim przez zmianę nawyków, które mogą negatywnie wpływać na środowisko. Czasem wystarczy zmienić swoje przyzwyczajenia i pomagać przyrodzie na co dzień. Niewielkie zmiany wprowadzone przez miliony ludzi pomogą zmienić los cennych ekosystemów. Pamiętajmy, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety!

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.