Dzień Górnika w ZUS Chorzów – skorzystaj z porad ekspertów

2022-11-24

W poniedziałek 5 grudnia chorzowski Oddział ZUS organizuje „Dzień Górnika w ZUS”, czyli bezpłatne konsultacje dla górników i ich rodzin. Wydarzenie odbywać się będzie od godz. 12.00 do 17.00. Aby skorzystać z porad, należy wcześniej telefonicznie ustalić godzinę spotkania, dzwoniąc pod nr tel. 32 349 06 22.

Chorzowski ZUS przygotował specjalną ofertę dla osób pracujących w branży górniczej z okazji przypadającego w grudniu ich święta. Dlatego już dzień po Barbórce, 5 grudnia w ZUS Chorzów przy ul. H. Dąbrowskiego 45 odbywać się będą specjalne eksperckie dyżury z zakresu uprawnień do świadczeń górniczych. 

Podczas indywidualnych rozmów specjaliści chorzowskiego ZUS będą wyjaśniać rodzaje emerytur górniczych, jak zakwalifikować okresy pracy górniczej, jaką pracę należy traktować jako równorzędną z pracą górniczą oraz która praca jest zaliczana w wymiarze półtorakrotnym. Zainteresowane osoby mogą przyjść ze swoimi indywidualnymi sprawami dotyczącymi m.in. ustalania wysokości emerytury górniczej, terminu ponownego ustalenia jej wysokości, a także niezbędnej dokumentacji, którą trzeba dołączyć do wniosku o świadczenia emerytalno-rentowe. 

To tylko niektóre z wątków, jakie można poruszyć w rozmowie z ekspertami chorzowskiego ZUS. – Nasi specjaliści, którzy na co dzień pracują przy ustalaniu uprawnień emerytur górniczych, odpowiedzą na każde z nurtujących pytań z zakresu świadczeń górniczych. Aby wziąć udział w konsultacjach, koniecznie trzeba się wcześniej telefoniczne zapisać. Zależy nam, by klienci uzyskali poradę podczas „Dnia Górnika w ZUS” bez zbędnego czekania w kolejce. Każdy interesant będzie miał zapewnioną 25-minutową, indywidualną konsultację z ekspertem ds. górniczych świadczeń emerytalno-rentowych. W celu umówienia porady można już dzwonić pod nr tel. 32 34 90 622 i rezerwować termin, a konsultacje odbędą się 5 grudnia, w godzinach od 12.00 do 17.00 w budynku Oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. gen. H. Dąbrowskiego 45 – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.