Dodatek do ogrzewania dla podmiotów wrażliwych

2022-11-22

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw wprowadziła mechanizm ograniczania wzrostu cen ciepła i kosztów podgrzania ciepłej wody dla instytucji użyteczności publicznej takich jak: szpitale, szkoły, żłobki. Dodatek dla podmiotów wrażliwych przysługuje podmiotom: które ponoszą koszty zakupu węgla kamiennego, brykietu lub pelletu zawierających co najmniej 85% węgla kamiennego, pelletu drzewnego albo innego rodzaju biomasy, gazu skroplonego LPG albo oleju opałowego, wykorzystywanych na cele ogrzewania, w związku z wykonywaniem przez te podmioty ich podstawowej działalności; oraz których główne źródło ciepła jest wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków. Wniosek składają osoby uprawnione do reprezentowania podmiotów wrażliwych do 30 listopada. W przypadku wniosku w wersji papierowej składa się go w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta (Rynek 1 – punkt podawczy). Wykaz podmiotów wrażliwych: bit.ly/3y8cnkr.

Więcej informacji: Infolinia Ministerstwa Klimatu i Środowiska (zagadnienia merytoryczne): +48 22 36 92 900.

Informacje w sprawie sposobu złożenia wniosku do Urzędu Miasta Katowice: +48 32 25 93 285.

Wniosek dla podmiotów wrażliwych można znaleźć pod linkiem: https://www.katowice.eu/dla-mieszkańca/aktualnosci?ItemID=5612&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909}

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.