Czy rozpoznajesz mężczyznę z portretu?

2024-05-28

Kryminalni katowickiej komendy prowadzą sprawę identyfikacyjną męskich zeszkieletowanych zwłok znalezionych w pustostanie przy ul. Chorzowskiej. Instytut Ekspertyzy Sądowej w Krakowie wykonał rekonstrukcję wyglądu przyżyciowego czaszki. Stworzony portret przyżyciowy oddaje jedynie przybliżone podobieństwo. Jeżeli rozpoznajesz mężczzynę lub masz informacje mogące pomóc w tej sprawie, skontaktuj się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 47 851 20 00, 47 851 25 55, 47 851 28 52, 47 851 23 32.

W Referacie Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzona jest sprawa identyfikacyjna dotycząca ujawnienia 23 lipca 2023 r. zeszkieletowanych zwłok mężczyzny w pustostanie przy ul. Chorzowskiej w Katowicach. Zwłoki były w stanie głębokiego rozkładu, ubrane w dwie pary spodni (pierwsze jeansowe, drugie dresowe) i czarne buty za kostkę. Instytut Ekspertyzy Sądowej w Krakowie wykonał rekonstrukcję wyglądu przyżyciowego czaszki i wydał opinię. Na jej podstawie można stwierdzić, że mężczyzna w chwili śmierci mógł mieć 40-60 lat i około 180 cm wzrostu. Ponadto ustalono, że miał włosy koloru brązowego. W obrębie kości nosowej oraz wyrostków czołowych szczęki występują złamania, do których doszło na kilka tygodni przed śmiercią. Z opinii biegłego wynika, że uraz nie był zaopatrzony medycznie, co w efekcie doprowadziło do skrzywienia i zgrubienia prawej strony grzbietu nosa.

Należy wziąć pod uwagę, że uzyskany portret przyżyciowy oddaje jedynie przybliżone podobieństwo.

Rysopis: wiek w chwili śmierci około 40-60 lat (ur. ok. 1963-1983 r.), 180 cm wzrostu, włosy koloru brązowego.

Ubiór: dwie pary spodni (pierwsze jeansowe, drugie dresowe) i czarne buty za kostkę.

Znaki szczególne: brak informacji

Z uwagi na fakt, że dotychczas przeprowadzone czynności nie pozwoliły ustalić tożsamości zwłok mężczyzny, wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące postaci z portretu, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr. tel. 47 851 20 00, 47 851 25 55, 47 851 28 52, 47 851 23 32 lub najbliższą jednostka Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.