CITY TRAIL. Katowice: pobiegną po raz ostatni

2025-02-28

W niedzielę 2 marca nad stawami Janina i Barbara odbędzie się piąty bieg CITY TRAIL. Będą to ostatnie w sezonie 2024/2025 zawody w ramach tego przełajowego cyklu. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo. Powody są dwa. Po pierwsze – osoby, które biegały regularnie, odbiorą pamiątkowe medale. Po drugie – każda nowa uczestniczka pobiegnie w zawodach bezpłatnie. 

Biegi CITY TRAIL są organizowane w formule Grand Prix. Sezon 2024/2025 rozpoczął się w październiku. W ramach jednej edycji odbywa się pięć biegów – zawsze na tej samej, 5-kilometrowej trasie nad stawami Janina i Barbara w Katowicach. Zawodom dla dorosłych towarzyszą krótsze biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, na dystansach od 200 m do 1 km. Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie trzech najlepszych wyników. I to właśnie trzy biegi należy ukończyć, by otrzymać medal. Pamiątki będą wręczane podczas sobotniego biegu, a także w dniu oficjalnego zakończenia sezonu, które odbędzie się 12 marca w katowickim Sklepie Biegacza. Tego dnia swoje nagrody odbiorą najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze edycji – zarówno w klasyfikacji open, jak i wiekowych. W styczniu poznaliśmy triumfatorkę klasyfikacji generalnej – jest nią Paulina Gaj. Najskuteczniejszego biegacza sezonu poznamy w niedzielę.

– Żyjemy w czasach, gdy wszystko dzieje się szybko. Wiele rzeczy jest dostępnych od ręki, bez większego wysiłku. W sporcie nie ma dróg na skróty i zazwyczaj do sukcesu prowadzi długa droga. W przypadku sportu amatorskiego czy rekreacyjnego nie wyniki są najważniejsze, ale zdrowie – także psychiczne – i przyjemność, jaką niesie ze sobą regularna aktywność fizyczna. I właśnie do takiej systematycznej aktywności motywujemy poprzez nasze biegi. Medale wręczane nie od razu na mecie każdych zawodów, ale za ukończenie minimum trzech biegów to jeden z ważniejszych elementów naszej inicjatywy – uważa Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców i organizator biegów CITY TRAIL

* Kobiety biegają. Za darmo!

Przez cały marzec w CITY TRAIL będzie mówiło się o kobiecym bieganiu. Za sprawą akcji „Marzec miesiącem Kobiet!”, organizatorzy CITY TRAIL chcą dotrzeć do kobiet, które jeszcze nie biegają lub dopiero zaczynają biegową przygodę. 

– W CITY TRAIL startuje 36 % kobiet, z czego jesteśmy dumni, ale jednocześnie stawiamy sobie cel, by w kolejnym sezonie kobiety stanowiły więcej niż 40 % naszych uczestników. Aktywność fizyczna jest jednym ze sposobów na dbanie o siebie, o zdrowie – także psychiczne. Dlatego tak ważne jest dla nas, by docierać z naszymi biegami do nowych uczestniczek – takich, które dopiero uświadamiają sobie, jak wielką rolę w życiu odgrywa regularna aktywność fizyczna. Postanowiliśmy, że marzec będzie u nas miesiącem kobiet. Każda dziewczyna, która będzie chciała u nas pobiec po raz pierwszy – będzie mogła wystartować bezpłatnie. Wystarczy zgłosić się do biura zawodów, sprawdzimy dane i wydamy numer startowy – zachęca Justyna Grzywaczewska, PR & concept manager Fundacji Krok do Natury

* Harmonogram imprezy

Biegi CITY TRAIL charakteryzują się stałym harmonogramem imprezy. Biuro zawodów zaczyna pracę o godz. 8.30. Od 9.20 biegają uczestnicy CITY TRAIL Junior. O 10.45 organizowana jest wspólna rozgrzewka, a o 11.00 startuje bieg główny na 5 km.

* Gdzie szukać szczegółów? 

Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Co ważne – w cyklu nie ma limitu miejsc, a to oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu każdego biegu. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Zawody edycji 2024/2025 są dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Sport Powszechny”. Partnerzy cyklu to PZU, marka On, Sklep Biegacza oraz Zmiany Zmiany. Biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Olsztyn, Miasto Poznań, Miasto Szczecin oraz Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany.

Fot. Mateusz Stodolski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

Sprawdź, jak skorzystać z sanatorium z ZUS

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.