Badanie świń

2024-06-04

Od 1 do 28 czerwca w całej Polsce będzie prowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa – badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do badania R-ZW-S, zobowiązane są udzielić wymaganych informacji poprzez samodzielne wypełnienie formularza na stronie w terminie od 1 do 5 czerwca 2024 r. Żeby wziąć udział w badaniu w formie on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listy Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego. Inną opcją dostarczenia danych z badań jest rozmowa z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontakt bezpośredni w dniach od 6 do 28 czerwca.

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą również udzielić informacji, wypełniając formularz online na podanej wcześniej stronie, w terminie od 1 do 14 czerwca – w tym przypadku danymi do logowania są dane uwierzytelniające z Portalu Sprawozdawczego GUS. Na wymienione podmioty czeka także opcja rozmowy telefonicznej z ankieterem. Tę będą mogły odbyć w dniach od 17 do 28 czerwca.

Informacje, których należy udzielić będą dotyczyły danych z zakresu:

- pogłowia świń,

- zmian zachodzących w gospodarstwie w ciągu ostatnich 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaży, uboju),

- produkcji żywca wieprzowego,

- rasy świń,

- ceny zakupu i dzierżawy ziemi.

Zgromadzone informacje mają posłużyć do analizy zmian zachodzących w produkcji zwierzęcej oraz ogólnej oceny sytuacji w rolnictwie i kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię statystyczną – 22 279 99 99, nr wewnętrzny 7, opcja 1 – badania ankietowe rolne. Infolinia będzie czynna w dni robocze od 29 maja do 29 czerwca w godzinach 8.00–15.00.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.