Areszty za rozbój z użyciem noża

2022-09-19

Katowiccy kryminalni zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze na 14-letnim chłopcu. Nastolatkowie ukradli mu telefon komórkowy i czapkę oraz zmusili do przekazania pieniędzy. Na czas postępowania podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat więzienia – informuje katowicka Policja.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch nastolatków w wieku 17 i 18 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem noża i wymuszenie rozbójnicze. Do zdarzenia doszło w pustostanie w centrum miasta. Podejrzani, przykładając nastolatkowi nóż do gardła, zażądali jego telefonu komórkowego, a także zmusili chłopca, aby napisał do swojego ojca, by przelał mu na konto pieniądze, które następnie zabrali. Ukradli również chłopcu czapkę. Wartość strat oszacowano na 650 zł. Nastolatek w obawie o swoje życie wykonywał polecenia podejrzanych. Po całym zdarzeniu chłopak wrócił do domu i opowiedział mamie o napaści. Kobieta natychmiast powiadomiła katowickich policjantów, którzy podjęli czynności, by ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców. Już po kilku dniach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe sąd aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.