Aresztowani za rozbój z użyciem noża

2022-05-24

Kryminalni z Komisariatu I Policji prowadzą czynności w sprawie o usiłowanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. W zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa brali udział katowiccy strażnicy miejscy. Sprawcy napadu na zegarmistrza na czas trwającego postępowania zostali aresztowani na 3 miesiące. Podejrzanym grozi do 12 lat więzienia, kara wobec jednego z nich może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy – informuje katowicka Policja.

Kryminalni z I komisariatu w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju u zegarmistrza w centrum miasta, a także kierowanie gróźb karalnych. Z policyjnych ustaleń wynika, że dwóch zamaskowanych mężczyzn w wieku 34 i 43 lat weszło do zegarmistrza i grożąc personelowi punktu handlowego nożem, zarządzali wydania gotówki. Ze względu na stanowczą postawę pokrzywdzonych sprawcy spłoszyli się i wybiegli w kierunku ul. Warszawskiej, gdzie zostali ujęci przez funkcjonariuszy katowickiej straży miejskiej, którzy patrolowali miasto. Następnie mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z I komisariatu i osadzeni w policyjnym areszcie. 

W trakcie policyjnych czynności okazało się, że zatrzymani grozili pozbawieniem życia mężczyźnie, który był świadkiem. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 12 lat więzienia, wobec młodszego kara może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.