Areszt i policyjne dozory za udział w bójce z użyciem noża

2022-06-10

Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic. Jeden z zatrzymanych zaatakował uczestnika zdarzenia nożem i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Na czas postępowania został aresztowany na 3 miesiące – informuje Policja.

Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic – na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kochanowskiego. Pomiędzy mężczyznami najpierw doszło do sprzeczki, a później do bójki, podczas której 22-letni mieszkaniec Sieradza zaatakował innego nożem. Uderzył w twarz również świadka zdarzenia, który doznał licznych złamań.

Mężczyzn zatrzymano kilkanaście minut po zdarzeniu i doprowadzono do policyjnego aresztu. Rannemu uczestnikowi bójki została udzielona pomoc medyczna i po niej również trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności procesowych zatrzymani złożyli wyjaśnienia. 22-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Pozostałym podejrzanym w wieku 20, 21 i 31 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Całą trójkę objęto policyjnym dozorem.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.