Areszt dla podpalacza

2024-05-28

Katowiccy policjanci zatrzymali podpalacza. Jest podejrzany o podpalenie drzwi ewakuacyjnych Sądu Okręgowego w Katowicach, czym doprowadził do pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, a także zniszczenia mienia. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstw grozi mu do 10 lat więzienia - informuje katowicka Policja.

Do zdarzenia doszło w centrum miasta. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna podłożył ogień pod boczne, ewakuacyjne drzwi sądu. W wyniku pożaru uruchomiony został alarm przeciwpożarowy. Ewakuowano pracowników sądu oraz petentów - łącznie około 400 osób. Natychmiastowa reakcja świadka, który nagrał telefonem komórkowym podpalacza i powiadomił służby, zapobiegła eskalacji pożaru. W wyniku podłożenia ognia zajęły się również worki z makulaturą  wewnątrz budynku. Uszkodzeniu uległy też drzwi sądu. Straty oszacowano na 5 tys. zł. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Już kilka godzin później katowiccy policjanci zidentyfikowali podpalacza i zatrzymali mężczyznę. To 84-letni mieszkaniec Piekar Śląskich. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i zniszczenie mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Południe sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.