Akcja „Zmieścimy się wszyscy” na katowickich drogach

2024-05-13

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wraz z motocyklistami ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” przeprowadzili akcję „Zmieścimy się wszyscy”. Podczas działań zachęcano kierowców samochodów do częstego i uważnego spoglądania w lusterka oraz o zachowanie kultury i wzajemnego szacunku na drodze. A to wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu czuł się bezpiecznie – informuje katowicka Policja.

Katowiccy profilaktycy wraz z policjantami ruchu drogowego oraz motocyklistami przeprowadzili akcję, której celem było uświadomienie kierującym samochodami, że motocykl na drodze jest mniej widoczny niż auto. Dlatego tak istotne jest korzystanie z lusterek — już jedno spojrzenie może ocalić czyjeś zdrowie lub życie. W trakcie działań przypomniano uczestnikom ruchu drogowego o wzajemnym poszanowaniu na drodze. Motocykliści ze stowarzyszenia „Moto Pistons Górny Śląsk” apelowali do kierowców samochodów, by częściej spoglądali w lusterka i upewniali się, czy ktoś ich nie wyprzedza. Poruszyli też kwestię stylu jazdy i namawiali, by bez powodu nie zmuszać motocyklistów do nagłego hamowania. To bardzo ważne, bo tego typu zachowanie może doprowadzić do tragedii. Każdy uczestnik działań został wyposażony przez motocyklistów w naklejkę z hasłem „Zmieścimy się wszyscy”, a od policjantów kierowcy otrzymali gadżety odblaskowe oraz smycze do kluczy.

Pamiętajmy, że w dużej mierze to od nas samych zależy, czy na naszych drogach będzie bezpiecznie. Bądź odpowiedzialny! To decyzja, którą podejmiesz, zadecyduje o twoim bezpieczeństwie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli z naszych dróg będziemy korzystać z rozsądkiem to – „Zmieścimy się wszyscy”. Pamiętaj, w momencie, gdy jesteś świadkiem zdarzenia drogowego, reaguj! Nie bój się udzielać pomocy, to właśnie pomoc może uratować komuś życie.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. Katarzyna Student

Bardzo przyjemna wizyta. Pani Doktor rzetelna, konkretna i pomocna. Czułam, że jestem pod dobrą opieką. Bardzo polecam! 

dr n. med. Alina Chwist – gastrolog, internista

Ogromna wiedza i kompetencja. Jestem bardzo zadowolony z wizyty. Otrzymałem szczegółowe wyjaśnienia sposobu leczenia. Polecam 

prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała - pulmonolog, alergolog, internista

Pan profesor posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, wybitny specjalista. Dokładnie wyjaśnia na czym polega schorzenie. Jest uprzejmy i  ma bardzo dobry stosunek do pacjenta. W moim przekonaniu to lekarz z powołania.

dr n. med. Aleksandra Ledwon – endokrynolog, internista

Pani doktor dokładnie wyjaśniła problem, cierpliwie odpowiadała na pytania. Spokojna, miła, życzliwa, wizyta przebiegła bez pośpiechu. 

dr n. med. Michał Kucio - internista, kardiolog

Lekarz kompetentny, rzeczowy, z ogromną wiedzą. Podczas wizyty wykazał się zaangażowaniem i profesjonalizmem. Serdecznie polecam.